Огранювання

Огранювання

Визначає кути і пропорції діаманта.

Діамант, огранений з дотриманням параметрів, розрахованих за формулами, відображає всередині максимальну кількість променів і розсіює їх через верх каменю, а значить "грає" - виблискує і іскриться. Тому добре ограновані діаманти цінуються набагато вище, ніж "глибокі" або "дрібні", в яких світло втрачається або проходить через низ каменю, що призводить до зменшення блиску і, відповідно, ціни.

Огранка також визначає форму діаманта: круглий, квадратний, "груша", "серце". Кругла форма огранки вважається класичною, діаманти цієї форми найбільш симетричні і здатні до відбиття майже всього світу, який в них проникає. Некруглих форми, відомі також як "фантазійні форми", зараз особливо модні, вони мають свої пропорційні параметри, які визначають добре або погано огранен камінь.

Форми огранки

Існує сім основних форм огранювання діамантів використовуваних в ювелірних прикрасах: кругла, "маркіз", "смарагд", "принцеса", "груша", "овал", "серце".

З урахуванням можливості установки бічних каменів до цих додаються також "багет" і "трильйон".

Але кругле огранювання все ж вважається більш традиційною.

Види ограновування

Форма і вид ограновування гармонізують діамант і змушують його виблискувати. Вид огранки може бути трьох типів: ступінчастий, діамантовий і змішаний. Вони відрізняються між собою кількістю фасетів.

Фасет - грань, яка ставиться на діамант. Відповідно 57-Фасетноє діамант має 57 полірованих граней.

Ступенева огранювання складається з рядів граней, які схожі на сходинки сходів. зазвичай чотиристоронні і подовжені. Прикладами ступінчастою огранки можуть бути Смарагд і Багет.

- Смарагдова ограновування може бути зроблена у формі прямокутника або квадрата.

- Багет - прямокутний діамант з рядами ступінчастих граней. Якщо звузити довгі сторони багета в одну сторону, то вийде трапецієподібний Багет.

Найбільш часто зустрічається діамантова форма ограновування - кругла, але також може бути овальна, грушоподібна, у вигляді маркіза і серця. Всі камені діамантовою форми мають 57 граней і вражають своїм блиском і грою.

- "Трильйон", іноді званий трілліантамі, є діамантом трикутної форми з 50 гранями.

- "Трильйон" зазвичай використовується в якості бокового каменю.

За останні 20 років змішана огранювання, що поєднує східчасте огранювання верху діаманта і діамантове ограновування низу стала дуже популярною. Камені, ограновані змішаної огранюванням, об'єднують в собі красу Смарагдової огранки і гру Діамантової. Приклади змішаної огранки:

- "Радіант". Діамант квадратної або прямокутної форми із ступінчастою огранюванням верху і діамантовою низу.

- "Барион". Це був перший на ринку діамант квадратної форми з 62 гранями, що має традиційний ступінчастий верх і модифікований діамантовий низ.

- "Принцеса". Квадратний, іноді прямокутний діамант з 49-50 гранями. Діамант цієї форми часто кріплять за допомогою канальної закрепки, отримуючи & nbsp; одну суцільну діамантову лінію.