Ніжна перлина

Ніжна перлина

Перли - це каміння, які завжди викликають емоції. Особливо вражає момент його виникнення: в раковині з живим молюском народжується красивий камінь. А його приємний зачаровуючий блиск - ще один доказ чудового походження перлів.

Як утворюються перли

З виникненням незвичайного каменя пов'язано чимало легенд, так як перли є унікальним дорогоцінним каменем, що має органічне походження. Він утворюється не в надрах землі, як інші дорогоцінні мінерали, а в раковинах молюсків-жемчужниц Pinctada або Pteria, що мешкають в солоних і прісних водах. У зв'язку з цим і відбувається поділ натуральних перлів на морський і річковий.

 

Насправді формування каменю є захисною реакцією молюска на проникнення в раковину стороннього предмета (наприклад, піщинки). Не маючи можливості позбутися від стороннього предмета, перлові обволікає його спеціальним розчином, перламутром, так само, як робить це при виникненні своєї раковини. Форма каменю в більшій мірі залежить від того, де відбувається його утворення, а маса - від розміру молюска.

Раніше в морях і річках мешкала величезна кількість раковин-жемчужниц. Однак висока цінність каменю привела до несанкціонованого вилову молюсків і масового їх винищенню. Так виникла необхідність штучного розведення жемчужниц.

Культивовані перли

Помилково вважати, що культивовані перли не є натуральним. Вирощений в спеціальних умовах камінь - органічне освіту, а не штучна імітація. В даний час близько 90% світових обсягів продаваного перлів отримано за допомогою культивування.

Цей спосіб був винайдений в 18 столітті Ії Діншянгом. У той час в Китаї перли був прирівняний до валюти. Щоб прогодувати сім'ю, заповзятливий китаєць почав вирощувати «гроші» прямо у себе вдома. Пізніше європейці вдосконалили процес, застосувавши на практиці дані біологічних експериментів. І тільки на початку 20 століття культивування перлів набуло промислові масштаби.

Як же відбувається культивація? У раковину впроваджують якесь інородне тіло, наприклад, перламутрову намистину. Потім жемчужніцу переміщують в спеціальний водойму, в якому створена ідеальна для молюсків середовище проживання. У таких умовах одна морська перлина виростає за 3 роки, а річкова - за 2. Весь час раковини знаходяться під наглядом фахівців, тому культивування - непростий і дуже кропітка праця.

Світовими лідерами по поставкам вирощеного Перли і японія є Китай. У меншому обсязі - Австралія, Індія, Філіппіни і деякі країни Південно-Східної Азії.

Культивовані перли має високу якість і широко використовується в ювелірній промисловості.

Критерії відбору перлів

Основними критеріями відбору перлів є:

Колір
Залежно від різновиду молюска і умов його проживання перли може бути: білим, жовтуватим, сріблястим, золотистим, кремовим, блакитним, зеленим, чорним, сірим і рожевим.
Блиск
Чим більше шарів перламутру, тим сильніше блищить перлина і тим вище її ціна.
Форма
Найцінніший перли - ідеально круглий. Буває так же перли овальної, грушоподібної, ґудзикової форми. Перлина може мати химерні обриси. Така форма називається "бароко" і в даний момент знаходитися на піку популярності. Багато відомих ювелірні будинки моди мають в своїх колекція прикраси з перлів "барокової" форми.
Чистота поверхні
Чим менше на поверхні перлини дефектів, ніж однорідний забарвлення, тим вище якість перлів і його ціна. Однак це не відноситься до перлів "бароко", який має неправильну форму, а кожна перлина цінується за свою індивідуальність.
Розмір
Чим перли крупніше, тим він цінніший.

  • Перли - завжди в моді

Вже давно перли цінується красунями і модницями, хоча прикраси з перлів прийнято вважати в якійсь мірі віковими. У новому сезоні можна забути про це, тому що прикраси з перлів перейшли з вічної класики в розряд модних трендів. Різноманітність і пишність прикрас просто зобов'язує придбати хоч одну штучку в свою колекцію. Прикраси з перлів здатні надати урочистий вигляд навіть самому скромному сукні, особливо якщо воно поєднується з текстилем або кристалами. Не дарма ще Коко Шанель вважала, що перлова нитка - це кращий аксесуар в гардеробі справжньої леді.

Прикраси з перлів підходять до будь-якого одягу, як до купальнику, так і до вечірньої сукні. Але все-таки при цьому необхідно правильно підібрати фасон прикраси з перлів, щоб образ не виглядав наляпісто. Більш скромні прикраси підійдуть для офіційних зустрічей, а для вечірки треба вибирати більш сміливі моделі. Англійські стилісти радять носити перлові прикраси зі звичайною повсякденним одягом. Вибирати прикраси не до вечірнього вбрання, а до джинсовому одязі, літнім сарафанам, сукням і топіка. Образ повинен бути простим і стильним. Перлове прикраса поєднується з різними стилями одягу. Хтось вважає за краще робити з його допомогою образ справжньої леді, а хтось поєднує прикраси з перлів з простим і недбалим молодіжним стилем, який виглядає досить яскраво і легко.

Вибирайте варіанти, які будуть гармоніювати з іншими елементами вашого гардеробу.