Види огранювання дорогоцінних каменів

Види огранювання дорогоцінних каменів

Лише майстри ювелірного мистецтва побачать майбутній блиск і красу в каламутному шматочку мінералу, тільки що здобутої в шахті. Для того щоб уявити його пишнота, розкрити його красу, дорогоцінний камінь надають огранювання.

Кругла огранка - мабуть, найпоширеніша з усіх існуючих огранок. Вона симетрична, добре полірується і має максимальну светопропускающей здатністю - тобто, дозволяє каменю особливо яскраво сяяти на світлі. З усіх різновидів круглого ограновування найвідоміша - «діамантова» з 57 гранями. Така огранювання часто застосовується для найчистіших і дорогих каменів.

Огранювання овал - кліньевая огранювання має контур овалу. Найчастіше ця форма використовується для обробки великих каменів для закріпки в каблучки, сережки та підвіски.

Огранювання груша. Незважаючи на таку назву, ця огранювання з вигляду нагадує скоріше краплю, ніж грушу. Гострими куточками вгору «груші» підвішують на намиста, сережки, носять як кулонів.

Огранювання «маркіз» надає коштовного каменя форму зерна з двома загостреними куточками. Зазвичай довжина каменю, ограненного таким чином, приблизно в два рази перевищує його ширину, що дозволяє його використовувати в довгих прикрасах повітряного дизайну: сережках, кулонах, браслетах.

 

Огранювання квадрат. Сувора і геометричная огранювання. Також цей вид ограновування називають «принцеса» - кліньевая квадратна або прямокутна огранювання з гострими кутами. Огранювання володіє дуже хорошою грою і високим ступенем блиску. Ця відносно нова огранювання з великою кількістю блискучих граней часто використовується як поодинокі ювелірні вставки в кільцях, сережках і підвісках.

Огранювання трильйон. Одна з найефектніших форм каменів, являє собою трикутник з клинами. Перевага трильйона в тому, що форма і кількість граней може змінюватися в залежності від характеристик мінералу, дизайну виробів та смаку огранщика.

Октагон. Восьмигранна ступінчаста ограновування. Найвідоміша різновид Октагон отримала назву смарагдовою. Це ограновування оберігає від пошкоджень і відколів навіть найкрихкіші мінерали, а також виграшно представляє колір каменю і його чистоту.

Також існує безліч фантазійних огранок, завдяки яким ювеліри можуть створювати шедеври, що залишаються в століттях.