Як доглядати за ювелірними виробами

Як доглядати за ювелірними виробами

Як доглядати ЗА ЮВЕЛІРНИМИ ВИРОБАМИ
Щоб Ваші прикраси якомога довше служили Вам, потрібно зберігайте їх в темних коробочках, куди не проникає освітлення.
Крім того, давайте їм відпочинок, який зрідка необхідний всім ювелірним виробам.

Забруднені ювелірні прикраси з камінням промивайте в мильному розчині з нашатирним спиртом з розрахунку 6 крапель спирту на склянку води, потім обполіскуйте і висушуйте.
Цей спосіб популярний для очищення будь-яких прикрас за винятком виробів з перлами, для яких шкідлива мильна піна. Не піддавайте такі вироби дії духів і гарячої води. Топаз на світлі вигорає, а перлини мутніють і втрачають блиск.

Не приймайте лікувальні мінеральні або радонові ванни в компанії ювелірних каменів.
Знімайте прикраси, якщо ви застосовуєте миючі засоби.
При вживанні відбілюючих шкіру кремів і мазей, що містять сполуки ртуті, золоті і срібні вироби слід знімати.

Темні плями на золоті від йоду і його сполук можна видалити, помістивши виріб на 15-20 хвилин в розчин: 1 чайна ложка гіпосульфіту на склянку води.
Дуже важливо, щоб коштовності з діамантами не зберігалися разом, оскільки вони можуть подряпати один одного або сплестися.
Прикраси з діамантами не слід одягати при виконанні фізичної роботи. Кути каменю дуже вразливі до відколу. Тому дуже важливо відвідувати професійного ювеліра кожні шість місяців, щоб він, якщо необхідно, закріпив каміння.

Як оживити блиск діамантів?
1). Помийте прикраси в чаші з теплим мильним розчином будь-якого миючого засобу. Очистіть діаманти м'якою зубною щіткою. Потім промийте в теплій проточній воді (при закритому зливному отворі) і протріть м'якою неворсистою тканиною.
2). Помістіть прикраси на 30 хвилин в чашу з розчином 1: 1 холодної води й аміаку. Потім почистіть зовнішні і внутрішні поверхні виробу м'якою щіткою і знову помістіть в розчин. Прополощіть і протріть цигарковим папером.
3). Використовуйте будь-який очищувач для ювелірних прикрас, дотримуючись інструкції на упаковці.
4). За допомогою неміцного спиртового розчину. При цьому Ви можете налити спирт в чашечку і занурити туди прикраси на кілька секунд, а для більш сильного забруднення використовувати ватяну паличку, змочену в цій рідині. Не потрібно терти виріб з силою, просто пройдіться по ньому змоченою ватою. Цього буде цілком достатньо, щоб до золота повернувся блиск, а до діаманту - його неповторне сяйво.

Дорожите своїми діамантами, особливо якщо вони подаровані Вам з любов'ю, доглядайте за ними в міру можливості.
Пам'ятайте, що раз на півроку Ваші прикраси бажано відносити до ювеліра для чищення їх в ультразвукової ванні, а якщо потрібно, відполірує до стану нових.
І тоді Ваші чарівні каблучки, сережки або підвіски з діамантами будуть приносити Вам радість кожен день!