Благородний сапфір

Благородний сапфір

Сапфіри завжди вважалися одними з найкрасивіших і таємничих дорогоцінних каменів, гідних осіб королівської крові. Їх оспівували в піснях, їх носили блискучі аристократки при дворах, їх властивості не давали спокою алхіміків. І сьогодні, після кількох років забуття, дизайнери знову віддають їм лідируючі позиції в своїх колекціях.

Скільки коштує сапфір

Природні натуральні сапфіри досить рідкісні і дороги, як правило, вартість складається з чотирьох чинників.

Колір - самий вирішальний з них, саме він багато в чому визначає цінність мінералу. Найдорожчі - кашмірські сапфіри і каміння з острова Шрі-Ланка.

Чистота - це відсутність будь-яких сторонніх включень усередині каменю. Навіть невелика кількість рутилу або інших зайвих частинок значно знижує ціну.

Огранювання також впливає на вартість. Залежно від способів, можна надавати каменю різні відтінки, розкриваючи його красу, що робить мінерал ціннішим.

Вага також впливає на формування ціни, логічно, що чим більше камінь - тим дорожче він коштує.

Основні властивості сапфірів

У ювелірній справі сапфіром (яхонтом, парпараджей, лейкосапфіра, віденським топазом, віолітом) називають різновиди оксиду алюмінію (Al2O3) - дорогоцінного корунду. Всі вони відносяться до гексагональної кристалічної групі і мають столбчатую, бочковідной або пірамідальну форму. Дуже часто вони досягають значних розмірів - до 12 в поперечнику. Сапфіри відрізняються високими показниками твердості і щільності 9,0 за шкалою Мооса. Через таких фізичних властивостей вони посідають друге місце після алмазів. Як правило, яхонт вкраплені у вміщає породу, але широко відомі родовища, де дорогоцінний матеріал утворює суцільні зернисті маси. Ще одна його особливість - високий коефіцієнт заломлення (1.759 - 1.778), що часто використовується огранщика для створення чергового ювелірного шедевру.

Сторонні домішки і голчасті включення рутилу надають субстанції шовковистого блиску. Тонкі тріщинки і орієнтовані канальці викликають ефект котячого ока. Часто, при наявності такого роду включень утворюються зірчасті екземпляри (астеризм), які цінуються дуже високо серед шанувальників ювелірного мистецтва та колекціонерів.

З надр землі

Природа щедро обдарувала нас родовищами сапфіра. Поклади синього корунду знайдені на п'яти континентах Землі, за винятком Антарктиди. Зараз світовими лідерами з видобутку та експорту сапфіра є Таїланд, Шрі-Ланка, Індія, Бірма. Активна видобуток сапфіра ведеться на Мадагаскарі, в Австралії, Бразилії, США, а також більшості країн Африки.

Менші родовища каменю зустрічаються в деяких країнах Європи (Франція, Швейцарія, Чехія, Польща). У Росії сапфір виявлений на Кольському півострові (Хібіни) і на Уралі. Цікаво, що сапфіри різних родовищ мають своїм унікальним кольором. За цією ознакою фахівці можуть визначити «батьківщину» кожного каменю неозброєним оком. Австралійські родовища славляться синяво-чорними сапфірами, темніючими при штучному світлі. Тайські сапфіри мають високу якість і відрізняються від корундів з інших країн зеленуватим відтінком. Мінерали з штату Монтана (США) відомі своїм блідо-блакитним кольором льоду. Уральські сапфіри, що ввібрали фарби російської зими, найчастіше мають сірий відтінок, а корунд Кольського півострова - волошковий. Найдавніше родовище сапфіра - острів Цейлон. Не дивно, що жителі острова вважають сапфір своїм національним каменем. Візитною карткою Шрі-Ланки стали корунд насичених синіх відтінків: від ультрамарину до темно-синього. Крім цього на острові зустрічаються жовті та оранжеві сапфіри (падпараджа), і навіть сапфіровий «котяче око». Саме на Шрі-Ланці був знайдений один з найбільших сапфірів світу вагою близько 19 кг! Багато відомих сьогодні родовища дорогоцінного корунду були відкриті в XIX столітті. Так, в 1880 році в індійській долині Кашмір в результаті гірського обвалу було відкрито найбагатше родовище унікальних сапфірів. Камені мали глибокий волошковий колір з легким фіолетовим відтінком. До сих пір кашмірські сапфіри вважаються зразком якості унікального дорогоцінного мінералу.

Сині корунди великих розмірів зустрічаються досить рідко. Коли це трапляється, їм так само, Какізвестно алмазів, дають свої імена. Найбільш відомими «іменитими» сапфірами є «Св. Едуард »,« Стюарт »(104 карата),« Зірка Індії »(536 карат),« Опівнічна зірка »(116 карат). вічна цінність

Вироби з дорогоцінними вставками сапфіра високо цінувалися у всі часи. Сьогодні провідні ювелірні будинки застосовують корунд як в окремих виробах, так і в цілих колекціях. Особливо вишукано виглядають сапфіри із ступінчастою або діамантовою огранюванням. З'єднуючись з топазами, аметистами і смарагдами, сині сапфіри набувають нових барв.

Все також актуально класичне поєднання сапфірів і діамантів, що стало символом розкоші. Незмінно ефектно сині сапфіри виглядають в оправі білого або жовтого золота. У той же час, доповнений комбінованої оправою, класичний дует дорогоцінних каменів звучить модно і сучасно.

Виріб з сапфірами - не тільки стильне доповнення до будь-якого образу, але і показник бездоганного смаку. У прикрасах з цими коштовними каменями блищать Кейт Міддлтон, Пенелопа Крус, Керрі Андервуд, Хайді Клум, Джессіка Сімпсон, Кеті Холмс і ін.